Obsługa osób niesłyszących w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu


Obsługa osób niesłyszących w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu

 

            Zgodnie ustawą z dnia 19 sierpnia  2011r.o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. Nr 209, poz.1243), która weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2012 r., na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego
w Wałbrzychu została uruchomiona specjalna strona poświęcona obsłudze osób niesłyszących i mających trudności w komunikowaniu się. Poniżej przedstawiamy informacje na temat udogodnień, z których może skorzystać osoba niesłysząca, jeśli zamierza udać się do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu celem załatwienia swojej sprawy.

 

            Wybrani pracownicy Starostwa nawiążą z Państwem kontakt i udzielą pomocy w rozeznaniu sprawy z którą Państwo przyjdziecie. Z uwagi na ich znajomość języka migowego w stopniu podstawowym  prosimy o wyrozumiałość

 

            Dla ułatwienia podajemy, iż na stronie BIP prezentujemy usługi, z jakich możecie Państwo skorzystać w Wydziałach Starostwa. Po kliknięciu na nazwę Wydziały Starostwa, otworzą się strony Wydziałów. Po kliknięciu na nazwę Wydziału   uzyskacie min. informacje teleadresowe, nazwisko Naczelnika Wydziału, godziny obsługi klientów .

 

            Po kliknięciu na Wykaz kart usług, wniosków i formularzy, otworzy się strona z nazwami Wydziałów, po wybraniu Wydziału otworzy się strona z nazwami kart .Karty w  sposób wyczerpujący informują krok po kroku o sposobie załatwienia sprawy, terminie i dokumentach jakie należy złożyć do jej rozpatrzenia. Należy kliknąć na wybraną kartę usług.

            Jeżeli w celu załatwienia Państwa sprawy zaistnieje potrzeba skorzystania
z pomocy pracownika Urzędu posługującego się językiem migowym to można zgłosić taki wniosek wysyłając e-mail lub faks co pozwoli na odpowiednie zorganizowanie Państwa wizyty i udzielenie pomocy w podstawowym zakresie.

W sytuacji gdy będą Państwo chcieli przy załatwieniu sprawy skorzystać ze świadczenia  tłumacza PJM, SJM i SKOGN obowiązuje następujący tryb postępowania:

 

Osoba uprawniona , o której mowa w art.11 ust. 3 ustawy  jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, do tut. Urzędu, co najmniej na 3 dni robocze przed zdarzeniem z wyłączeniem sytuacji nagłych.

 

KROK 1  Wybierz preferowany przez siebie kontakt.

Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej i chcąca skorzystać z osobistej pomocy tłumacza może wybrać jedną z form kontaktu:

-          mail pod adres: bok@powiat.walbrzych.pl

-          fax pod numer:  74 84 245 17

-          telefon pod numer: 74 8460 606 (korzystając z osoby przybranej)

 

KROK 2  Po wyborze formy kontaktu  wyślij zgłoszenie.

Zgłoszenie powinno zawierać:

-          imię i nazwisko osoby zainteresowanej,

-          propozycję terminu,

-          krótkie określenie sprawy,

-          kontakt zwrotny, na który zostanie nadesłana informacja z potwierdzeniem spotkania.

Zgłoszenia przesłane faksem lub pocztą elektroniczną, w dni wolne od pracy lub poza godzinami pracy, będą rejestrowane i potwierdzane w pierwszy dzień roboczy następujący po dacie odbioru maila, faksu.

Termin umówienia spotkania zależy od aktualnej dostępności tłumacza

O miejscu i terminie osobistego spotkania z tłumaczem poinformujemy na adres mail lub numer telefonu  podany przez osobę zainteresowaną w zgłoszeniu

 

KROK 3  Przyjdź w umówione miejsce o umówionej porze

Spotkanie z tłumaczem i właściwym urzędnikiem w umówionym miejscu i czasie, wyjaśnienie szczegółów i załatwienie sprawy.

Zgłoś się po pomoc do:

Biura Obsługi Klienta – Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego
w Wałbrzychu
. Pracownik Kancelarii skontaktuje się z osobą w urzędzie, która  posługuje się językiem migowym i pomoże w załatwieniu sprawy.

 

-          mail pod adres: bok@powiat.walbrzych.pl

-          fax pod numer:  74 84 245 17

-          telefon pod numer: 74 8460 606 (korzystając z osoby przybranej)


Powrót

Pokaż komentarz

Załączniki

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Obsługa osób niesłyszących w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu
Podmiot udostępniający informację:Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Informację opublikował:Arkadiusz Łukaszów
Informację wytworzył:Barbara Kurasińska
Data na dokumencie:Brak
Data publikacji:02.04.2012 12:47

Rejestr zmian dokumentu

pokaż